Chcete-li si prohlédnout všechny mé výtvory,
klikněte ZDE NA GALERII.

čtvrtek 4. listopadu 2010

Prozradit "know-how" aneb zveřejnit své recepty...

Blog jsem založila teprve minulý týden a už jsem se setkala s tím, že zveřejnit své recepty a návody není dobré, protože tím prozradím své "know-how" a moji čtenáři "okopírují" mé výrobky. Já si ovšem myslím, že to tak není.


A co vlastně znamená to "know-how"?
Je to anglické sousloví, v překladu "vědět-jak". Popisuje nepatentované poznatky, postupy a receptury vypývající ze zkušeností jeho vlastníka.

Zdobení dortů, perníčků, zákusků a cukroví je především o citu a velké trpělivosti. Prozrazení toho, jak to dělám, určitě neznamená, že někdo, kdo to zkusí také, to udělá stejně. Inspiraci, poznatky a recepty mám z časopisů, knížek i internetu a ráda se o ně podělím s ostatními.


Přestože už bezmála měsíc zdobím perníčky na Vánoce a stavím Vánoční Betlém, začínám si teprve posledních pár dní uvědomovat, že nám ty Vánoce pomalu klepou na dveře. Proto začínám pomalu oprašovat časopisy s Vánočním cukrovím a osvědčenými recepty z loňského roku. Nebojte se, brzy se s vámi o ně podělím.

1 komentář:

  1. Martino, jsi ohromně šikovná!!! Že se o know-how podělíš, jen vítám:-)Na dorty si ale netroufám, tedy dělat je, jíst je umím:-)Tak ať se ti pečení i blogování daří!

    OdpovědětVymazat