Chcete-li si prohlédnout všechny mé výtvory,
klikněte ZDE NA GALERII.

neděle 21. listopadu 2010

PĚT s kokosem a mandlemi

Vanilka, skořice a med, to jsou suroviny, které tvoří vůni Vánoc. Ale kokos a mandle k Vánocům rozhodně patří taky, proto další část mých vánočních receptů je s kokosem a mandlemi.


(1) Kokosové kytičky
Těsto: 140g hladké mouky, 1 kávová lžička prášku do pečiva, 60g moučkového cukru, ½ vanilkového cukru, 1 celé vejce, 100g Hery, 70g kokosu, citrónová kůra
Náplň: 100g čokolády, 3 polévkové lžíce smetany, 1 kávová lžička rumu, 100g kokosu, jahodová marmeláda
Připravíme těsto z mouky, prášku do pečiva, moučkového a vanilkového cukru, vejce, másla, kokosu a citronové kůry. Z těsta vykrajujeme kytičky a do poloviny z nich uděláme uprostřed kulatou dírku. Kytičky slepíme s náplně vytvořené z čokolády, smetany a rumu. Horní kytičku namočíme v marmeládě a kokosu. Pokud je marmeláda příliš tuhá, rozšleháme ji metličkou s trochou horké vody.

(2) Mandlové křupinky
Potřebujeme: 4 bílky, 100g moučkového cukru, 100g hladké mouky, 100g mandlí, 1 vanilkový cukr
Z bílků vyšleháme sníh, postupně prosejeme mouku, cukr a smícháme s celými mandlemi. Vymažeme formu na biskupský chlebíček, nalejeme do ní těsto a necháme v chladu ztuhnout. Druhý den vyklopíme a velmi ostrým nožem krájíme na plátky a sušíme v troubě při 100 stupních.

(3) Marokánky
Potřebujeme: 50g másla, 50g cukru moučka, 100g hladké mouky, 125ml mléka, 70g nahrubo sekaných mandlí, 50g pomerančové kůry, 50g kandovaného ovoce a rozinek
Rozpustíme máslo, zamícháme cukr, mouku a hned přilejeme mléko. Necháme projít varem, poté zamícháme mandle, pomerančovou kůru, kandované ovoce a rozinky. Na dvě hodiny těsto odstavíme. Po té děláme lžičkou hromadky na plech, pečeme v troubě při 150 stupních a poléváme čokoládovou polevou.

(4) Mandlové kokosky
Potřebujeme: 120g třtinového cukru, 90g strouhaného kokosu, 3 bílky, 60g mletých mandlí, 60g mandlových lupínků
Bílky ušleháme do pevného sněhu a postupně zašleháme cukr. Do sněhu pomalu vmícháme mleté mandle a kokos. Lžičkou vytvoříme na plech malé hromádky, posypeme mandlovými lupínky a sušíme v troubě na 160 stupňů.

(5)   Čokoládová srdíčka s mandlemi
Potřebujeme: 250g hladké mouky, 200g Hery, 200g mletých mandlí, 100g moučkového cukru, 60g strouhané čokolády, 1 celé vejce, ½ lžičky prášku do pečiva, špetka skořice, 100g nahrubo nasekaných mandlí
Z mouky, Hery, mletých mandlí, cukru, čokolády, skořice, prášku do pečiva a vajíčka zpracujeme hladké těsto a nechámem jej vychladit v ledničce. Těsto vyválíme, vykrajujeme srdíčka, posypeme nasekanými mandlemi a pečeme při 170 stupních.

1 komentář: