Chcete-li si prohlédnout všechny mé výtvory,
klikněte ZDE NA GALERII.

sobota 4. prosince 2010

PĚT druhů s polevou

Vkládám čtvrtý a předposlední díl svých 25 nej kousků cukroví, dnes 5 s polevou a příští poslední díl bude o nepečeném cukroví.

Byly takové odezvy, co je z toho nejlepší a zda jsem to jen někde neopsala... Tak znovu napíšu, že jsem to nikde neopsala, všechny druhy, o kterých píšu jsem v minulých letech vyzkoušela a vybrala jsem opravdu jen ty nejlepší.


(1) Marokánky
Potřebujeme: 50g másla, 50g cukru moučka, 100g hladké mouky, 125ml mléka, 70g nahrubo sekaných mandlí, 50g pomerančové kůry, 50g kandovaného ovoce a rozinek
Rozpustíme máslo, zamícháme cukr, mouku a hned přilejeme mléko. Necháme projít varem, poté zamícháme mandle, pomerančovou kůru, kandované ovoce a rozinky. Na dvě hodiny těsto odstavíme. Po té děláme lžičkou hromadky na plech, pečeme v troubě při 150 stupních a poléváme čokoládovou polevou.

(2) Citronové tyčinky
Těsto: 240g másla, 240g polohrubé mouky, 2 žloutky, 2 polévkové lžíce mléka, 2 lžičky citronové šťávy, lžička citronové kůry
Poleva: 2 bílky, 300g moučkového cukru
Zpracujeme těsto z másla, mouky, žloutku, mléka, citronové š´távy a kůry a dáme vychladit. Mezitím ušleháme polevu z bílku a cukru. Vyválíme těsto, potřeme polevou, rádýlkem nakrájíme na tyčinky a s pomocí nože naskládáme na plech. Pečeme při 100 stupních 15 až 20 minut. Uložíme v chladu.

(3) Máslové pečivo
Těsto: 250g másla, 1 žloutek, 4 polévkové lžíce zakysané smetany, 320g hladké mouky
Sirup: 300g pískového cukru, citronová šťáva, vanilkové aroma, voda
Z másla, žloutku, smetany a mouky vypracujeme těsto, které necháme vychladit v ledničce. Těsto vyválíme a vykrajujeme obdelníčky, které pečeme při 150 stupních. Připravíme si sirup a ještě na plechu přelijeme sušenky sirupem. Druhý den uložíme do krabice do chladu.

(4) Arašídové hvězdičky
Těsto: 230g hladké mouky, 140g Hery, 90g moučkového cukru, 40g mletých arašídů, 2 žloutky, lžička citronové šťávy, ½ lžičky citronové kůry
Poleva: 150g hořké čokolády, 50g másla
Z uvedených surovin zpracujeme těsto, necháme vychladit, vyválíme, vykrajujeme hvězdičky a skládáme na plech. Pečeme při 180 stupních. Po vychladnutí namočíme polovinu hvězdiček v čokoládě a posypeme nasekanými arašídy.

(5) Máslové kytičky
Potřebujeme: 560g másla, 140g moučkového cukru, 2 vanilkové cukry, 600g hladké mouky, 4 žloutky, marmeláda na spojení, čokoládová poleva, 2 lžíce kakaa
V míse zpracujeme těsto ze změklého másla, cukru, mouky a žloutků. Dáme těsto do cukrářského sáčku a nastříkáme na plech kytičky. Polovinu těsto můžeme obarvit kakaem (budeme pak mít kytičky dvou barev). Pečeme v troubě na 150 stupňů. Na plechu postříkáme kytičky čokoládovou polevu. Na bílé použijeme hnědou a na hnědé bílou čokoládovou polevu. Po vychladnutí slepujeme marmeládou.

Žádné komentáře:

Okomentovat